What's happening?

Video Sources 890 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filmin
The Spy Gone North (2018)

The Spy Gone North (2018)

In the lasting days of the Cold WarAug. 08, 2018South Korea138 Min.Not Rated
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Koreja e Jugut, 1993. Një agjent i Shërbimit Informativ Kombëtar dërgohet në Pekin me caktimin e depërtimit të një grupi zyrtarësh të Koresë së Veriut me qëllimin përfundimtar të marrjes së informacionit në lidhje me programin bërthamor të Koresë së Veriut.

The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
The Spy Gone North (2018)
Original title 공작
IMDb Rating 7.2 2,643 votes
TMDb Rating 7.4 120 votes

Director

Cast

Hwang Jung-min isHeuk Geum-seong / Park Seok-yeong
Heuk Geum-seong / Park Seok-yeong
Lee Sung-min isRi Myeong-woon
Ri Myeong-woon
Cho Jin-woong isChoi Hak-seong
Choi Hak-seong
Ju Ji-hoon isSection Chief Jeong Moo-taek
Section Chief Jeong Moo-taek
Kim Hong-pa isKim Myeong-soo
Kim Myeong-soo
Jung So-ri isLee Hong-seol
Lee Hong-seol
Ki Joo-bong isPresident Kim Jong-il
President Kim Jong-il
Kim Eung-soo isDepartment Head Kim
Department Head Kim
Park Sung-woong isHan Chang-joo
Han Chang-joo
Kim So-jin isChang-joo's Wife
Chang-joo's Wife

Similar titles

15 Minutes of War (2019)
Beacon Point (2016)
Kimi 2022
Disobedience (2017)
Parasite (2019)
Barbara (2012)
Beauty and the Dogs (2017)
Giant Little Ones (2019)
The Invisible Man (2020)
Brothers’ Nest (2018)
The Realm (2018)
Phantom Thread (2017)