What's happening?

Video Sources 410 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
Pokémon Detective Pikachu (2019)

Pokémon Detective Pikachu (2019)

Partner Up!May. 03, 2019United States, Japan, United Kingdom, Canada105 Min.PG
Your rating: 0
8 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Në një botë ku njerëzit mbledhin monstera (Pokemon) për të bërë betejë, një djalë haset në një përbindësh inteligjent që do të bëhet detektiv.

Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Original title Pokémon Detective Pikachu
IMDb Rating 6.6 115,756 votes
TMDb Rating 7 5,425 votes

Director

Cast

Justice Smith isTim Goodman
Tim Goodman
Ryan Reynolds isDetective Pikachu (voice)
Detective Pikachu (voice)
Kathryn Newton isLucy Stevens
Lucy Stevens
Bill Nighy isHoward Clifford
Howard Clifford
Ken Watanabe isLieutenant Hide Yoshida
Lieutenant Hide Yoshida
Chris Geere isRoger Clifford
Roger Clifford
Suki Waterhouse isMs. Norman
Ms. Norman
Rita Ora isDr. Ann Laurent
Dr. Ann Laurent
Omar Chaparro isSebastian
Sebastian

Similar titles

Kim Possible (2019)
Deliler (2018)
Freaky Friday (2018)
Above the Shadows (2019)
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)
Adrift (2018)
UFO (2018)
Aladdin (2019)
John Wick: Chapter 3 Parabellum (2019)
Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018)
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (2018)
Jumanji: The Next Level (2019)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website