What's happening?

Video Sources 897 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
King Lear (2018)

King Lear (2018)

May. 28, 2018United Kingdom, United States115 Min.TV-14
Your rating: 0
6 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Një mbret i plakur fton fatkeqësi, kur ai heq dorë nga vajzat e tij  të korruptuara e të djallëzuara, dhe refuzon më të dashurën e të sinqertën e tij.

King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
King Lear (2018)
Original title King Lear
IMDb Rating 6.1 2,482 votes
TMDb Rating 6 63 votes

Director

Richard Eyre
Director

Cast

Jim Broadbent isEarl of Gloucester
Earl of Gloucester
Jim Carter isEarl of Kent
Earl of Kent
Tobias Menzies isDuke of Cornwall
Duke of Cornwall
Anthony Calf isDuke of Albany
Duke of Albany

Similar titles

Barbara (2012)
Ghost in the Graveyard (2019)
Parasite (2019)
Everybody Knows (2018)
Giant Little Ones (2019)
Phantom Thread (2017)
Creed 2 (2018)
The Brave One (2007)
A Prayer Before Dawn (2017)
The Spy Gone North (2018)
Dim the Fluorescents (2017)
Ash Is Purest White (2018)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website