What's happening?

Video Sources 1888 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filminvudeo.net
Joker (2019)

Joker (2019)

Put on a happy face.Oct. 02, 2019United States, Canada122 Min.R
Your rating: 0
6 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Gjatë viteve 1980, një komedian i dështuar nxitet dhe kthehet në një jetë krimi dhe kaosi në qytetin Gotham ndërsa bëhet një figurë famëkeqe e krimit psikopatik.

Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Joker (2019)
Original title Joker
IMDb Rating 8.6 701,017 votes
TMDb Rating 8.2 19,832 votes

Director

Cast

Joaquin Phoenix isArthur Fleck / Joker
Arthur Fleck / Joker
Robert De Niro isMurray Franklin
Murray Franklin
Zazie Beetz isSophie Dumond
Sophie Dumond
Frances Conroy isPenny Fleck
Penny Fleck
Brett Cullen isThomas Wayne
Thomas Wayne
Shea Whigham isDetective Burke
Detective Burke
Bill Camp isDetective Garrity
Detective Garrity
Josh Pais isHoyt Vaughn
Hoyt Vaughn

Similar titles

The Ledge 2022
Del Playa (2017)
A Star Is Born (2018)
Crazy Rich Asians (2018)
The Commuter (2018)
Glass (2019)
Insidious: The Last Key (2018)
Cook Up a Storm (2017)
Dim the Fluorescents (2017)
Adrift (2018)
Kimi 2022
Blue My Mind (2018)