What's happening?

Video Sources 4057 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filmin
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)

How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)

The friendship of a lifetimeJan. 03, 2019United States, Japan104 Min.PG
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Ndërsa Hiccup përmbush ëndrrën e tij për të krijuar një utopi paqësore të dragoit, zbulimi i Toothless për një bashkëshort të papjekur dhe të pakapshëm tërheq Fury Night. Kur rreziku rritet në shtëpi dhe mbretërimi i Hiccup si shefi i fshatit është testuar, si dragua dhe kalorësi duhet të marrin vendime të pamundura për të shpëtuar llojin e tyre.

How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
Original title How to Train Your Dragon: The Hidden World
IMDb Rating 7.5 90,037 votes
TMDb Rating 7.8 4,955 votes

Director

Dean DeBlois
Director

Cast

Jay Baruchel isHiccup (voice)
Hiccup (voice)
America Ferrera isAstrid (voice)
Astrid (voice)
F. Murray Abraham isGrimmel (voice)
Grimmel (voice)
Cate Blanchett isValka (voice)
Valka (voice)
Gerard Butler isStoick (voice)
Stoick (voice)
Craig Ferguson isGobber (voice)
Gobber (voice)
Jonah Hill isSnotlout (voice)
Snotlout (voice)
Christopher Mintz-Plasse isFishlegs (voice)
Fishlegs (voice)
Kristen Wiig isRuffnut (voice)
Ruffnut (voice)
Kit Harington isEret (voice)
Eret (voice)

Similar titles

Kim Possible (2019)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018)
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)
A Christmas Carol (2009)
Bumblebee (2018)
Aladdin (2019)
Spider-Man: Far from Home (2019)
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (2018)
Freaky Friday (2018)
Lady and the Tramp (2019)
Jumanji: The Next Level (2019)