What's happening?

Video Sources 1586 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filminfcb.life
Gotti (2018)

Gotti (2018)

He showed the world who's boss.Jun. 14, 2018Canada, United States110 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Xhonn Goti arrin në majën e botës së krimit së Nju Jorkut për t’u bërë shefi i familjes së krimit Gambino. Jeta e tij merr një kthesë tronditëse ndërsa përballet me tragjedi, gjykime të shumta dhe një dënim me burg.

Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Gotti (2018)
Original title Gotti
IMDb Rating 4.8 12,172 votes
TMDb Rating 5.3 482 votes

Director

Cast

John Travolta isJohn Gotti
John Gotti
Spencer Lofranco isJohn A. ‘'Junior' Gotti
John A. ‘'Junior' Gotti
Kelly Preston isVictoria Gotti
Victoria Gotti
Pruitt Taylor Vince isAngelo Ruggiero
Angelo Ruggiero
William DeMeo isSammy ‘The Bull’ Gravano
Sammy ‘The Bull’ Gravano
Leo Rossi isBobby Boriello
Bobby Boriello
Chris Kerson isWilfred 'Willie Boy' Johnson
Wilfred 'Willie Boy' Johnson
Stacy Keach isNeil Dellacroce
Neil Dellacroce

Similar titles

Bullet Head (2017)
Crazy Rich Asians (2018)
Disobedience (2017)
John Wick: Chapter 3 Parabellum (2019)
Everybody Knows (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Cold Skin (2017)
Beauty and the Dogs (2017)
Dim the Fluorescents (2017)
Glass (2019)
1917
The Spy Gone North (2018)