What's happening?

Video Sources 797 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
Disobedience (2017)

Disobedience (2017)

Love is an act of defianceSep. 10, 2017Ireland, United Kingdom, United States114 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Një grua mëson për vdekjen e babait të saj ortodoks hebre dhe kthehet në shtëpi. Aty kupton që ka ndjenja romantike për shoqen e saj më të mirë të fëmijërisë, e cila tani është e martuar me kushëririn e saj.

Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Disobedience (2017)
Original title Disobedience
IMDb Rating 6.6 21,457 votes
TMDb Rating 6.9 894 votes

Director

Cast

Rachel Weisz isRonit Krushka
Ronit Krushka
Rachel McAdams isEsti Kuperman
Esti Kuperman
Alessandro Nivola isDovid Kuperman
Dovid Kuperman
Allan Corduner isMoshe Hartog
Moshe Hartog
Anton Lesser isRav Krushka
Rav Krushka
Nicholas Woodeson isRabbi Goldfarb
Rabbi Goldfarb
David Fleeshman isYosef Kirschbaum
Yosef Kirschbaum
Steve Furst isDr. Gideon Rigler
Dr. Gideon Rigler
Sophia Brown isPhotographic Studio Assistant
Photographic Studio Assistant

Similar titles

Giant Little Ones (2019)
Alpha (2018)
Barbara (2012)
Cold Skin (2017)
Gotti (2018)
Parasite (2019)
Dim the Fluorescents (2017)
Bullet Head (2017)
Irreplaceable You (2018)
Blue My Mind (2018)
Overboard (2018)
Glass (2019)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website