What's happening?

Video Sources 1205 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filmin
City of Lies (2019)

City of Lies (2019)

The only thing more notorious than the crime, was the cover up.Sep. 06, 2018United Kingdom, United States112 Min.R
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Detektivi i Departamentit të Policisë në Los Angeles Russell Poole ka shpenzuar vite me radhë duke u përpjekur për të zgjidhur çështjen e tij më të madhe – vrasjet e famëkeqit B.I.G. dhe Tupac Shakur – por pas dy dekadash, hetimi mbetet i hapur. Jack Jackson, një reporter i dëshpëruar për të shpëtuar reputacionin dhe karrierën e tij, është i vendosur të zbulojë pse. Në kërkim të së vërtetës, të dy ekipet ngriten dhe zbulojnë një rrjet në rritje të korrupsionit dhe gënjeshtrave institucionale.

City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
City of Lies (2019)
Original title City of Lies
IMDb Rating 6.3 4,071 votes
TMDb Rating 6.4 380 votes

Director

Brad Furman
Director

Cast

Johnny Depp isRussell Poole
Russell Poole
Forest Whitaker isJack Jackson
Jack Jackson
Toby Huss isDetective Fred Miller
Detective Fred Miller
Dayton Callie isLieutenant O'Shea
Lieutenant O'Shea
Neil Brown Jr. isRafael Perez
Rafael Perez
Shea Whigham isFrank Lyga
Frank Lyga
Louis Herthum isCity Attorney Stone
City Attorney Stone
Laurence Mason isFBI Agent Dunton
FBI Agent Dunton

Similar titles

The Ledge 2022
Bright (2017)
Gotti (2018)
Higher Power (2018)
Bullet Head (2017)
Del Playa (2017)
The Invisible Man (2020)
A Prayer Before Dawn (2017)
The Batman 2022
A Violent Separation (2019)
The Realm (2018)
Adrift (2018)