What's happening?

Video Sources 686 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filmin
Barbara (2012)

Barbara (2012)

A Story of Love and Subterfuge with Simmering Intelligence.Mar. 08, 2012Germany105 Min.PG-13
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Një mjeke që punon në Gjermaninë Lindore të viteve 1980 e gjen veten të dëbuar në një spital të një vendi të vogël si dënim që tentoi të kalonte në perëndim. 

Barbara (2012)
Original title Barbara
IMDb Rating 7.1 11,932 votes
TMDb Rating 7.2 205 votes

Director

Cast

Nina Hoss isBarbara
Barbara
Rainer Bock isKlaus Schütz
Klaus Schütz
Christina Hecke isAssistenzärztin Schulze
Assistenzärztin Schulze
Claudia Geisler isStationsschwester Schlösser
Stationsschwester Schlösser
Carolin Haupt isMedizinstudentin
Medizinstudentin
Rosa Enskat isHausmeisterin Bungert
Hausmeisterin Bungert
Peer-Uwe Teska isKellner im Ausflugslokal
Kellner im Ausflugslokal

Similar titles

15 Minutes of War (2019)
Joker (2019)
Ash Is Purest White (2018)
Ghost in the Graveyard (2019)
King Lear (2018)
Phantom Thread (2017)
Beauty and the Dogs (2017)
The Spy Gone North (2018)
Parasite (2019)
Creed 2 (2018)
The Realm (2018)
Cold Skin (2017)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website