What's happening?

Video Sources 495 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
Ash Is Purest White (2018)

Ash Is Purest White (2018)

Sep. 21, 2018China, France, Japan141 Min.Not Rated
Your rating: 0
7 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

E përfshirë në botën e krimit në Kinës, kjo histori dashurie dhe tradhtie pason një balerinë e cila gjuan me armë për të mbrojtur të dashurin e saj gangster gjatë një zënke. Pas lirimit nga burgu 5 vjet më vonë, ajo vendos ta gjejë.

Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Original title 江湖儿女
IMDb Rating 7 5,933 votes
TMDb Rating 6.8 197 votes

Director

Jia Zhangke
Director

Cast

Zhao Tao isZhao Qiao
Zhao Qiao
Liao Fan isGuo Bin
Guo Bin
Diao Yi'nan isLin Jiadong
Lin Jiadong
Ding Jiali isWoman on boat
Woman on boat
Dong Zijian isPoliceman in Fengjie
Policeman in Fengjie
Xu Zheng isMan from Karamay
Man from Karamay
Zhang Yibai isFirst man in Fengjie restaurant
First man in Fengjie restaurant
Zhang Yi isSecond man in Fengjie restaurant
Second man in Fengjie restaurant

Similar titles

Dim the Fluorescents (2017)
Glass (2019)
Creed 2 (2018)
Above the Shadows (2019)
Alpha (2018)
Crazy Rich Asians (2018)
Arctic (2018)
Irreplaceable You (2018)
Giant Little Ones (2019)
John Wick: Chapter 3 Parabellum (2019)
A Star Is Born (2018)
Cook Up a Storm (2017)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website