What's happening?

Video Sources 1190 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filminfcb.life
Aquaman (2018)

Aquaman (2018)

Home Is CallingJul. 06, 2018United States, Australia143 Min.PG-13
Your rating: 0
7 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Pasi ishte ishte djepi i civilizimit më të përparuar në Tokë, Atlantis tani është një mbretëri nënujore e sunduar nga Mbreti Orm i uritur nga pushteti. Me një ushtri të gjerë në dispozicion të tij, Orm planifikon të pushtojë njerëzit e mbetur oqeanikë dhe më pas botën sipërfaqësore. Por nga ana tjetër haq në rezistencën e Arthur Curry, vëllai gjysmë-njerëzor e gjysmë-Atlantean i Ormit,  dhe trashëgimtari i vërtetë i fronit.

Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Aquaman (2018)
Original title Aquaman
IMDb Rating 7 327,577 votes
TMDb Rating 6.9 11,420 votes

Director

James Wan
Director

Cast

Jason Momoa isArthur Curry / Aquaman
Arthur Curry / Aquaman
Willem Dafoe isNuidis Vulko
Nuidis Vulko
Patrick Wilson isKing Orm Marius / Ocean Master
King Orm Marius / Ocean Master
Dolph Lundgren isKing Nereus
King Nereus
Yahya Abdul-Mateen II isDavid Kane / Black Manta
David Kane / Black Manta
Temuera Morrison isThomas Curry
Thomas Curry
Ludi Lin isCaptain Murk
Captain Murk
Michael Beach isJesse Kane (Manta's Father)
Jesse Kane (Manta's Father)

Similar titles

Spider-Man: Far from Home (2019)
Iron Sky The Coming Race (2019)
Freaky Friday (2018)
Hollow Point (2019)
Stuber (2019)
UFO (2018)
Blue My Mind (2018)
Guns Akimbo (2020)
Bright (2017)
Indemnity 2022
Escape Room (2019)
Avengement (2019)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website