What's happening?

Video Sources 551 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)

They bring you the news so you don't have to get it yourself.Jul. 09, 2004United States95 Min.PG-13
Your rating: 0
8 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Ron Burgundy është prezantuesi i lajmeve më i vlerësuar i San Diego ku në transmetimet e viteve 1970 mbizotëronin meshkujt , por gjithçka do të ndryshojë për Ron dhe miqtë e tij kur një grua ambicioze punësohet në kanalin e tij.

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)
Original title Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
IMDb Rating 7.2 317,669 votes
TMDb Rating 6.7 3,341 votes

Director

Adam McKay
Director

Cast

Will Ferrell isRon Burgundy
Ron Burgundy
Christina Applegate isVeronica Corningstone
Veronica Corningstone
Paul Rudd isBrian Fantana
Brian Fantana
Steve Carell isBrick Tamland
Brick Tamland
David Koechner isChamp Kind
Champ Kind
Fred Willard isEd Harken
Ed Harken
Chris Parnell isGarth Holliday
Garth Holliday
Seth Rogen isEager Cameraman
Eager Cameraman

Similar titles

Lady and the Tramp (2019)
Critters Attack (2019)
Dim the Fluorescents (2017)
Babysitting 2 (2015)
Good Boys (2019)
Father of the Year (2018)
Iron Sky The Coming Race (2019)
Nappily Ever After (2018)
Stuber (2019)
Dutch (1991)
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (2018)
Love Tactics 2022

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website