What's happening?

Video Sources 1874 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filminconsob.vip
Aladdin (2019)

Aladdin (2019)

Choose Wisely.May. 22, 2019United States128 Min.PG
Your rating: 0
7 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Një rrugaç çapkën e zemërmirë, i quajtur Aladin, fillon një aventurë magjike pasi gjeti një llambë që lëshon një xhind të zgjuar. Kurse nga ana tjetër një vezir i madh i uritur nga pushteti lufton për të njëjtën llambë që ka fuqinë të bëjë realitet dëshirat e tyre më të mëdha.

Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Aladdin (2019)
Original title Aladdin
IMDb Rating 7 188,660 votes
TMDb Rating 7.1 8,370 votes

Director

Guy Ritchie
Director

Cast

Will Smith isGenie / Mariner
Genie / Mariner
Navid Negahban isThe Sultan
The Sultan
Billy Magnussen isPrince Anders
Prince Anders
Alan Tudyk isIago (voice)
Iago (voice)

Similar titles

Jumanji: The Next Level (2019)
Bright (2017)
Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018)
Iron Sky The Coming Race (2019)
Spider-Man: Far from Home (2019)
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (2018)
Adrift (2018)
Pokémon Detective Pikachu (2019)
A Christmas Carol (2009)
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)
Lady and the Tramp (2019)
Bumblebee (2018)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website