What's happening?

Video Sources 550 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko FilminUnknown resource
A Christmas Carol (2009)

A Christmas Carol (2009)

Season's GreedingsNov. 04, 2009United States94 Min.PG
Your rating: 0
5 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Miser Ebenezer Scrooge është zgjuar në prag të Krishtëlindjes nga shpirtrat të cilët i zbulojnë atij ekzistencën e tij të mjerueshme, çfarë mundësish ka shpërdoruar në rininë e tij, egërsitë e tij aktuale dhe fatin e tmerrshëm që e pret nëse nuk i ndërron zakonet. Scrooge është përballur me historinë e tij të rritjes së hidhërimit dhe poshtërsisë, dhe duhet të vendosë se çfarë do të zgjedhë e ardhmja e tij: vdekjen apo shëlbimimin.

A Christmas Carol (2009)
A Christmas Carol (2009)
A Christmas Carol (2009)
A Christmas Carol (2009)
A Christmas Carol (2009)
A Christmas Carol (2009)
Original title A Christmas Carol
IMDb Rating 6.8 96,461 votes
TMDb Rating 6.9 3,702 votes

Director

Cast

Jim Carrey isScrooge / Ghosts of Christmas (voice)
Scrooge / Ghosts of Christmas (voice)
Gary Oldman isBob Cratchit / Marley / Tiny Tim (voice)
Bob Cratchit / Marley / Tiny Tim (voice)
Colin Firth isFred (voice)
Fred (voice)
Robin Wright isFan / Belle (voice)
Fan / Belle (voice)
Cary Elwes isPortly Gentleman / Dick Wilkins / Fiddler / Business Man (voice)
Portly Gentleman / Dick Wilkins / Fiddler / Business Man (voice)
Bob Hoskins isFezziwig / Old Joe (voice)
Fezziwig / Old Joe (voice)
Daryl Sabara isApprentice / Caroler / Beggar / Peter Cratchit (voice)
Apprentice / Caroler / Beggar / Peter Cratchit (voice)
Steve Valentine isFunerary Undertaker / Topper (voice)
Funerary Undertaker / Topper (voice)
Sage Ryan isTattered Caroler (voice)
Tattered Caroler (voice)
Amber Gainey Meade isTattered Caroler / Well Dressed Caroler (voice)
Tattered Caroler / Well Dressed Caroler (voice)

Similar titles

Aladdin (2019)
Kim Possible (2019)
Freaky Friday (2018)
How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019)
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (2018)
Lady and the Tramp (2019)
Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018)
A Wrinkle in Time (2018)

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website