What's happening?

Video Sources 1889 Views Report Error

  • Watch traileryoutube.com
  • Shiko Filmin
1917

1917

Time is the enemyDec. 25, 2019United States, United Kingdom, India, Spain, Canada119 Min.R
Your rating: 0
10 2 votes

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Në kulmin e Luftës së Parë Botërore, dy ushtarë të rinj britanikë duhet të kalojnë territorin  armik dhe të japin një mesazh që do të ndalojë një sulm vdekjeprurës ndaj qindra ushtarëve.

1917
1917
1917
1917
1917
1917
1917
1917
1917
1917
Original title 1917
IMDb Rating 8.4 263,460 votes
TMDb Rating 8 9,360 votes

Director

Sam Mendes
Director

Cast

George MacKay isLance Corporal Schofield
Lance Corporal Schofield
Dean-Charles Chapman isLance Corporal Blake
Lance Corporal Blake
Mark Strong isCaptain Smith
Captain Smith
Andrew Scott isLieutenant Leslie
Lieutenant Leslie
Richard Madden isLieutenant Blake
Lieutenant Blake
Colin Firth isGeneral Erinmore
General Erinmore
Benedict Cumberbatch isColonel MacKenzie
Colonel MacKenzie
Daniel Mays isSergeant Sanders
Sergeant Sanders
Adrian Scarborough isMajor Hepburn
Major Hepburn

Similar titles

A Star Is Born (2018)
John Wick: Chapter 3 Parabellum (2019)
Avengement (2019)
Blue My Mind (2018)
The Brave One (2007)
Bumblebee (2018)
Barbara (2012)
Bright (2017)
Cold Skin (2017)
Stuber (2019)
King Lear (2018)
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)