What's happening?

Video Sources 1019 Views Report Error

  • Shiko Filmin
15 Minutes of War (2019)

15 Minutes of War (2019)

Jan. 30, 2019France, Belgium98 Min.TV-14
Your rating: 0
6 1 vote

Per Te Shikuar Filmat Dhe Serialet Me Te Rinje Shkarkoni Applikacionin Tone  Shkarko Tani

Synopsis

Shkurt 1976. Rebelët Somalë rrëmbejnë një autobus shkollor me 21 fëmijë francezë dhe mësuesin e tyre në Qytetin Xhibuti. Kur terroristët e drejtojnë atë në tokën e askujt në kufirin midis Somalisë dhe territorit francez, Qeveria Franceze dërgon një skuadër elitare të sapoformuar për të shpëtuar pengjet. Brenda disa orësh, ekipi shumë i stërvitur arrin në zonën e krizës, ku Ushtria Kombëtare e Somalisë ka marrë pozicionin pas telit me gjemba në kufi. Njësia Franceze ka mbetur me shumë pak mundësi për të shpëtuar pengjet. Ndërsa situata e paqëndrueshme vauhdon, burrat francezë shpejt dalin me një plan të guximshëm: kryejnë një sulm të njëkohshëm snajperësh për 5 burra për të nxjerrë fëmijët dhe mësuesin në mënyrë të sigurt. Një histori e vërtetë.

15 Minutes of War (2019)
15 Minutes of War (2019)
15 Minutes of War (2019)
15 Minutes of War (2019)
15 Minutes of War (2019)
Original title L'Intervention
IMDb Rating 6.2 1,449 votes
TMDb Rating 6.8 180 votes

Director

Fred Grivois
Director

Cast

Olga Kurylenko isJane Andersen
Jane Andersen
Alban Lenoir isAndré Gerval
André Gerval
Sébastien Lalanne isPierre Cazeneuve
Pierre Cazeneuve
Michaël Abiteboul isGeorges Campère
Georges Campère
Vincent Perez isGénéral Favrart
Général Favrart
Josiane Balasko isMichèle Sampieri
Michèle Sampieri
Guillaume Labbé isJean-Luc Larrain
Jean-Luc Larrain
David Murgia isPatrice Lorca
Patrice Lorca
Ben Cura isPhillip Shafer
Phillip Shafer

Similar titles

Marrowbone (2017)
Disobedience (2017)
Alpha (2018)
Bright (2017)
Phantom Thread (2017)
Accident Man (2018)
Ash Is Purest White (2018)
Cold Skin (2017)
Spider-Man: Far from Home (2019)
Beauty and the Dogs (2017)
Escape Room (2019)
The Art of Racing in the Rain (2019)

(1) comment

  • Wonderful goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just
    extremely great. I actually like what you’ve acquired here, certainly like
    what you’re saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep
    it sensible. I can’t wait to read much more from you.

    This is really a wonderful web site.

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website